İade Politikası

İADE POLİTİKASI

1. İADE KOŞULLARI

1.1. Müşteri, satın aldığı ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içinde herhangi bir sebep göstermeksizin iade edebilir. İade süresi, ürünün teslim alındığı tarih itibariyle başlar.

1.2. İade edilecek ürünün kullanılmamış, hasarsız ve orijinal ambalajında olması gerekmektedir. Ambalajın zarar görmesi durumunda, ürün iade alınmayabilir.

2. İADE PROSEDÜRÜ

2.1. İade etmek istediğiniz ürün için lütfen [Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri] adresine e-posta göndererek iade talebinizi iletişim kurun. Talebiniz üzerine, size gerekli bilgiler ve talimatlar e-posta yoluyla iletilir.

2.2. İade talebinizin onaylanması durumunda, ürünü [Satıcı Adresi] adresine hasar görmeyecek şekilde paketleyerek ve kargo ücretini ödeyerek göndermelisiniz.

2.3. İade edilen ürün, teslim alındığı tarih itibariyle 14 gün içinde iade işlemleri tamamlanır ve ödeme, ürün bedeli ödeme şeklinize uygun olarak iade edilir.

3. İADE EDİLEMEYEN ÜRÜNLER

3.1. Sağlık ve hijyen koşulları gereği kullanılmış veya ambalajı açılmış kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, yazılım ve dijital ürünler iade edilemez.

4. İADE NEDENLERİ

4.1. Ürün, müşterinin beklentilerini karşılamıyorsa, hasarlı veya hatalı ise, iade talebiniz değerlendirilir ve onaylanırsa iade süreci başlatılır.

4.2. İade talebinizin onaylanmaması durumunda, size detaylı bir açıklama iletilir ve gerekirse ürün onarım veya değişim sürecine alınabilir.

5. İADE MASRAFLARI

5.1. Müşteri, iade etmek istediği ürünün kargo masraflarını kendisi karşılamakla yükümlüdür. Ancak, ürünün hasarlı, hatalı veya yanlış gönderilmiş olması durumunda ortaya çıkan kargo masrafları satıcı tarafından karşılanır.

6. İLETİŞİM

6.1. İade işlemleri ve detaylı bilgi almak için [Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri] üzerinden müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

7. DEĞİŞİKLİKLER

7.1. Satıcı, bu iade politikasını dilediği zaman güncelleme hakkını saklı tutar. Güncel politikaya ulaşmak için lütfen [Satıcı Web Sitesi] üzerinden bilgi alınız.

Tarih: [Politikanın Düzenlendiği Tarih]